Talantīga zīlniece, pareģe, kāršu likšanas skolotāja, grāmatu par kārtīm un zīlēšanu autore Elizabete Bezdelīga (iepriekš Sterniņa)

Elizabete „Laimes spēles” kārtis savā īpašumā ieguvusi nejauši. Viņa stāsta, ka kādu dienu devusies pa Valdemāra ielu Rīgā. Norunātajā vietā uz tikšanos viņa bija ieradusies nedaudz par ātru. „Nevēlējos gaidīt uz ielas, tāpēc nolēmu ieiet antikvariātu veikalā. Jāpiebilst, ka parasti gan šādos veikaliņos neeju. Pakavējot laiku, pārdevējai jautāju: "Vai jums ir kārtis?" Viņas atbilde bija pārsteidzoša: "Jā, ir!". No pagaldes viņa izvilka divus kāršu komplektus, no kuriem vienas bija šīs latviešu kārtis.” Pēc tam pārdevēja izstāstījusi, ka kārtis atnesusi kāda sieviete, kura tās saņēmusi no kādas citas sievietes, kura tolaik jau bija viņsaulē.

„Brīdī, kad iegādājos šīs kārtis, mani pārņēma ļoti liels prieks, un tieši tad es nolēmu kārtis arī kolekcionēt. Šis pirkums man bija liels pārsteigums, jo patiesībā antikvariātu veikalos kārtis nemaz nav tik bieži atrodamas. Jau tad es sapratu, ka tas bija īpašs notikums, un izrādījās, ka kārtis tiešām ir kā īsts brīnums – retas un īpašas,” iespaidos par vērtīgo ieguvumu dalās Elizabete.

Jautāta par noslēpumainajām zīmēm uz kāršu malām Elizabete atklāj, ka ir pārliecināta, ka tās tur nav izvietotas nejauši. „Es domāju, ka tie noteikti nav tikai tāds noslēpumains dekorējums. Pieļauju, ka katram no šiem simboliem ir svarīga mistiska un enerģētiska nozīme. Atkarībā no tā, kāds jautājums ir uzdots, arī šie mazie simboliņi palīdz zīlniekam tulkot atbildi, ne tikai galvenais uz kārts attēlotais simbols. Tie noteikti padara kārtis jaudīgākas, plašākas, lai tās sniegtu ļoti daudzpusīgu informāciju. Zinoša un pieredzējuša zīlnieka atbildes, izmantojot šos mazos simbolus, tikai bagātinātos,” uzskata Elizabete.

Par to, kāpēc daudzi „Laimes spēles” kāršu simboli sakrīt ar Lenorman kāršu simboliem, grāmatas par Lenorman kārtīm autorei Elizabetei, kura savā darbā regulāri izmanto šīs senās franču zīlēšanas kārtis, ir savs skaidrojums: „Es domāju, ka daži simboli sakrīt, jo tie ir vispopulārākie, atpazīstamākie zīlēšanas simboli visā pasaulē. Visi cilvēki dažādās pasaules malās, ar atšķirīgu kultūras mantojumu un mentalitāti ar šiem universālajiem simboliem, piemēram, krustu, sapratīs vienu un to pašu. Tomēr katrai tautai ir arī kaut kas savs, tāpēc katrs kāršu komplekts savā ziņā ir unikāls un neatkārtojams. Es uzskatu, šī noteikti nav kāda no Lenorman versijām. Varbūt, ka kāršu radītājs smēlies iedvesmu no šim vai citām kārtīm, no Astroloģijas vai ezotērikas, taču šī nav kārtējā franču kāršu versija! Šīs ir latviešu kārtis!”

Stāsts iegūts 2013.gadā, Rīgā.